Menu Close

Mąstymo įrankių taikymas projekto “Skaitau, mąstau, tobulėju” veiklose

Mūsų darželyje vykdomas projektas “Skaitau, mąstau, tobulėju”, kurio pagrindinis tikslas – paskatinti vaikus domėtis knyga, išmokti tausoti rašytinį žodį, lavinti kūrybiškumą ir mąstymo įpročius. Projekto veiklose naudojami Mąstymo mokyklos įrankiai.
Vasario mėnesį “Ančiukų” grupės vaikai į bendrą veiklą pasikvietė draugus iš ” Kiškučių” grupės. Visi kartu dalinosi žiniomis apie Lietuvą (Balta De Bono kepurė – faktai apie Lietuvą). Skaitė “Knygų laišką vaikams”, kuriame rašoma, kaip reikia elgtis su knygomis. Kartu apžiūrėjo įvairias knygas apie gimtinę. Naudodami raudoną De Bono kepurę kalbėjosi, kaip jaučiasi gyvendami Lietuvoje. Prisiminė, kaip vadinasi mūsų pinigai. Rinko euro centus iš avižų.
Panaudojus prognozės raktą, vaikai piešė, kokia Lietuva bus po 100 metų.

 

 

“Nykštukų” ir “Pumpurėlių” grupių bendra projekto “Skaitau mąstau tobulėju” veikla – pamokos studija. Veiklos metu vaikai naudodami “Mąstymo” mokyklos įrankius – baltą, žalią ir mėlyną De Bono kepures, “Prognozės”, “Minčių lietaus” raktus, kalbėjo apie Lietuvos miestus. Vaikai skirstėsi į grupes ir darė Medžio žemėlapius, kuriuos pristatė savo draugams. Vėliau kūrė piešinius “Plungės miestas po 100 metų”.

#Thinking

Skip to content